VÍCE NEŽ JEN VÝHLEDy

Nezapomenutelný zážitek

Zde najdete ty nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Krásná Samota se nacházína na pomezí Českého Švýcarska, Lužických hor a Labských pískovců. Proto nabízí úžasný výchozí bod pro Vaše výlety.
stavba

Dolský mlýn

Dolský mlýn leží v Národním parku České Švýcarsko poblíž soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, asi 1,2 km východně od Kamenické Stráně v okrese Děčín, do jejíhož katastru též přísluší. Zřícenina starobylého mlýna, je chráněná jako kulturní památka.

příroda

Hřensko

Soutěsky Hřensko, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko.

výhledy

Rozhledna Jedlová

Na vrcholku hory Jedlová (774 m n. m.) stojí 23 metrů vysoká rozhledna. Jedlová je navíc třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor a za jasného počasí se odtud odkrývá jedinečný výhled od Krušných hor až po Krkonoše

zřícenina

Zřícenina hradu Falkenštejn

Falkenštejn (také Sokolí) byl skalní hrad nedaleko Jetřichovic. Falkenštejn je archeologicky doložen již v první polovině 14. století. Během husitských válek na něm udržoval posádku Zikmund z Vartemberka, ale po jejich skončení hrad zpustl. Dochovaly se z něj ve skále vytesané světničky a základy dalších staveb.

Z Jetřichovic vede kolem hradu žlutá turistická značka, ze které na hradní vrch stoupají schody.

Jeskyně

Jeskyně víl

V Kyjovském údolí, na pravém břehu řeky Křinice, se nachází veřejnosti přístupná jeskyně. Jedná se o pískovcový skalní převis a podzemní prostory. V zimě v jeskyni vzniká krásná ledová výzdoba.

výhled

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka u Jetřichovic v Českém Švýcarsku má nový altán. Pro své úchvatné výhledy na další skály, například Jetřichovické skalní město, zříceninu hradu Falkenštejn či Bukovou horu, patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům. Vyhlídkový altánek je jedním ze symbolů Českého Švýcarska.

tip na zimu

Brtnické ledopády

Pokud vás láká dobrodružství v zimní krajině a neodradí vás prodírání se sněhovými závějemi, vyrazte k unikátním ledopádům nedaleko obce Brtníky. Čeká vás tu opravdový zážitek v podobě barevných kaskád z ledu, které v jiném ročním období neuvidíte.

výhled

Vilemínina stěna

Báječné výhledy a skvělou procházku přírodou, to vše nabízí Vilemínina vyhlídka v Jetřichovických stěnách. Pokud se na tuto oblíbenou vyhlídku Českého Švýcarska vypravíte, objevíte pravé kouzlo přírody.

příroda

Kyjovské údolí

Údolí řeky Křinice patří od 19. století mezi oblíbené turistické cíle Českého Švýcarska. Místa však bývalo v minulosti hospodářsky významné také při plavení dříví do Saska.
Kyjovské údolí charakterizují kaňony olemované skalními stěnami. Zdejší kraj se stal domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Kyjovské údolí tvoří říčka Křinice, kde se údolím plavilo dřevo ze Saska.

Close
Tento web používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku z webu.
Close