Aktivity

Chřibská leží na pomezí Lužických hor, Českého Švýcarska a Labských pískovců. Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, turistickými a cyklistickými stezkami je to tu protkané.

Co stojí za to vidět?

Pravčická brána 

Největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti.

www.pbrana.cz

Hřensko a Edmundova soutěska

Dříve nazývaná Tichá nebo Dolní, skalnatý kaňon řeky Kamenice. Její stěny tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů. V úseku, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech.

www.hrensko.cz

Dolský mlýn

Zřícenina původního trojkolového mlýna a pily pochází z roku 1515. Z původní stavby zůstalo dochováno pouze torzo obvodových zdí. V roce 2007 byl Dolský mlýn vyhlášen kulturní památkou.Natáčely se zde pohádky Pyšná princezna a Peklo s princeznou.

www.dolskymlyn.cz

Mariinina vyhlídka

Nejznámější z Jetřichovických vyhlídek, (428 m. n. m.). Na výhledové ploše je umístěn romantický dřevěný altán, je zde panoramatický výhled do okolí, na lesy, skály a kopce Českého Švýcarska. Populární je pozorování západu slunce.

www.region-ceskesvycarsko.cz

Rozhledna Jedlová

Hora Jedlová, (774 m. n. m.), je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor a nejvyšším vrcholem Děčínska osazeným kamennou rozhlednou. Na vrcholu vás čeká restaurace, kam si i místní rádi zajdou na skvělý kynutý knedlík s borůvkami.

www.jedlova.cz

Kyjovské údolí

Naleznete zde romantickou přírodu s roklemi, skalními stěnami, věžemi a různě tvarovanými útvary z pískovce. Zdejší kraj se stal domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Již od 19. století se Kyjovské údolí stalo jedním z nejnavštěvovanějších koutů Českého Švýcarska.

www.kyjovskeudoli.cz

A co dělat u nás?

Zabalte si s sebou knihu, elektroniku nechte doma a na chvíli u nás vypněte. Prostě jen buďte tady a teď. Protože to je to nejlepší, co u nás můžete dělat. V létě se nechte rozhoupat v hamace uprostřed stromů a v zimě se sklenkou vína pozorujte praskající otevřený krb.

Den u nás začněte jógou, venku nebo ve vnitřním sále, který slouží i jako prostor pro děti. Rádi vám domluvíme masáž nebo projížďku na koni na nedalekém ranči.

Zahrada ale nabízí i další vyžití než jen hamaku. Dětské pískoviště, ohniště, slack line, zahradní mikádo nebo petanque. Společnost vám u nás budou dělat i naše zvířata. Kočky, fenka, která s vámi půjde i na výlet, včely, které si ale jen poletují z květu na květ. A pohledem se můžete pokochat na pstruhy a siveny v našem rybníčku.

Pro ideální završení dne je k dispozici malé wellness a vína z vinařství Hruška.

ohniště a otevřený krb

přírodní rybníček

úschovna kol, lyží a kočárků

dětské pískoviště

jóga

připojení k internetu